Naczepy


Naczepa to przyczepa bez przedniej osi, której masa w znacznej części spoczywa na pojeździe ciągnącym (ciągniku siodłowym). Naczepę łączy się z siodłem ciągnika za pomocą sworznia królewskiego. Połączenie tych pojazdów nazywamy zestawem ciągnik siodłowy-naczepa. Aby zredukować czas załadunku i rozładunku, do ciągnika siodłowego można przyłączać różne rodzaje naczep, by kierowca i ciągnik nie musieli czekać. Naczepy dostępne są w wielu wersjach, w zależności od ich przeznaczenia. Do użytku ogólnego służą naczepy z zabudową plandekową, zapewniającą czyste i suche przewożenie towarów. Naczepy do transportu kontenerów posiadają zabudowę z jedną lub z kilkoma platformami, na których można ustawiać kontenery. Do przewozu wysokich obiektów używa się naczep niskopodwoziowych. Naczepy typu silos posiadają zbiorniki na towary sypkie lub masowe w postaci proszków, ziarna lub granulatów, takie jak zboża, węgiel, cement, pasza, piasek, żwir lub nawozy sztuczne. Idealnym rozwiązaniem ułatwiającym załadunek i wyładunek ciężkich obiektów jest Walking Floor (ruchoma podłoga).

Przewozy naczepami BE mogą wykonywać kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B+E. Naczepy BE te dostępne są w ładownościach i długościach znacznie przekraczających parametry zwykłych przyczep. Mogą one nawet mieć długość ponad 12 metrów i masę brutto wynosząca około 10000 kg. Dzięki temu dla wielu firm naczepa BE jest doskonałym rozwiązaniem.

 

 


 
Kleyn Vans on Facebook Kleyn Vans on Twitter Kleyn Trucks on Google+ Kleyn Trucks on YouTube Kleyn Trucks on Pinterest Kleyn Vans on LinkedIn