Ciężarówka


Ciężarówka to klasyczny samochód ciężarowy, składający się z kabiny i przestrzeni ładunkowej. Istnieje wiele wariantów ciężarówek. Najczęściej spotykane mają zamkniętą przestrzeń ładunkową typu furgon, zabudowę plandekową lub kurtynową. Zabudowę kurtynową z przesuwnymi opończami bocznymi łatwo jest otwierać od stron(y) bocznych(ej). W przypadku zabudowy plandekowej możliwy jest załadunek boczny lub załadunek od góry, np. za pomocą żurawia.

Ciężarówka może służyć do specyficznego zastosowania. Takie ciężarówki posiadają na przykład zabudowę chłodniczą, cysternę, podnośnik nożycowy lub urządzenie hakowe. Istnieją też specjalne ciężarówki do przewozu zwierząt oraz lawety do przewozu samochodów. Lawetą można, w zależności od typu, przewozić od 1 do 10 samochodów osobowych.

Zamiast wysokiej zabudowy ciężarówki mogą posiadać platformę lub otwartą skrzynię ładunkową z burtami. Podwozie z kabiną nie posiada przestrzeni ładunkowej. W zależności od potrzeb użytkownik może zamontować na nim skrzynię ładunkową lub specjalną zabudowę.

Często spotykane typy ciężarówek: DAF seria LF , IVECO 120 E 25 EURO, M.A.N. 18.310 L, M.A.N. TGL 7.150 EURO4, M.A.N. TGL8.180 i MERCEDES-BENZ 1218. Inne, popularne wśród nabywców marki to SCANIA, RENAULT i VOLVO.

 

 


 
Kleyn Vans on Facebook Kleyn Vans on Twitter Kleyn Trucks on Google+ Kleyn Trucks on YouTube Kleyn Trucks on Pinterest Kleyn Vans on LinkedIn